Language
Posted: 
Friday, September 29, 2017 - 2:19pm

Several students were awarded degrees or certificates from JCC's Jamestown and Cattaraugus County campuses in August 2017.

One student earned highest honors (4.0 GPA), seven students earned high honors (3.50-3.99 GPA), and two students earned honors (3.25-3.49 GPA).

Allegany: Julianna Fuentes (A.S.-Liberal Arts & Sciences: Mathematics & Science)

Angola: Jessica Kondrick (A.A.S.-Occupational Therapy)

Bemus Point: Dakota Anderson (A.S.-Communication)

Buffalo: Brooke Pagan (A.S.-Business-Business Administration)

Cassadaga: Joshua Welch (A.S.-Criminal Justice-Honors)

Celoron: Louretta Blood (A.S.-Individual Studies)

Cherry Creek: Joyce Kightlinger (A.A.S.-Medical Office Technology-High Honors)

Cuba: Brandon Gallagher (A.S.-Business-Business Administration and Certificate-Entrepreneurship), Karlee Shaller (A.S.-Individual Studies)

Dunkirk: Marquis Buchanan (A.A.S.-Individual Studies), Rachel Trippy (A.A.S.-Mechanical Technology)

Eldred, PA: Danielle Stebbins (A.A.S.-Individual Studies)

Falconer: April Auge (A.S.-Fine Arts: Studio Arts-High Honors)

Forestville: Timothy Gay (A.A.S.-Information Technology-High Honors)

Fredonia: Nicole Benkelman (A.A.S.-Individual Studies), Denise Crofoot (A.A.S.-Medical Office Technology-High Honors)

Frewsburg: Megan Davis (A.A.S.-Occupational Therapy)

Hamlin: Matthew Klatt (A.S.-Criminal Justice-Honors)

Jamestown: Gregory Barlow (A.A.S.-Individual Studies), Samara Bonfiglio (A.S.-Individual Studies), Collyn Brown (A.S.-Human Services), Tyler Classon (A.S.-Individual Studies), Hannah Silzle (A.A.S.-Criminal Justice-Police), Mackenzie Snyder (A.S.-Human Services)

Lakewood: Adreanna Covert-Slick (A.A.-Liberal Arts & Sciences: Humanities-High Honors), Kelsey Powers (A.S.-Individual Studies-Highest Honors), Jeffrey Shriver (Certificate-- Corrections Officer Technology)

Little Valley: Carlee Emborsky (A.S.-Individual Studies)

Randolph: Brianna Phanco (A.S.-Media Arts)

Salamanca: Cole Quigley (A.S.-Business-Business Administration)

Silver Creek: Melanie Green (A.S.-Business-Business Administration)

Sinclairville: Miranda Bemis (A.A.S.-Individual Studies)

Wellsville: Mercedes Wilson (A.S.-Liberal Arts & Sciences: Mathematics & Science-High Honors)

Westfield: Karissa Zimmer (A.S.-Liberal Arts & Sciences: Early Childhood Education-High Honors)

Youngsville, PA: Collin Lehnen (Certificate-- Welding Technology)

Printer-friendly version